
Vinter i stugan
Som ni säkert vet vid det här laget har vi förmånen att äga hela tre stugor av olika anledningar. Men det är bara stugan vid havet, Soliga Björkstrand i Pålänge utanför Kalix, som vi har igång helt och fullt året runt och det är framförallt där vi spenderar helgerna just nu.






Vi håller på att renovera köket i stugan, men eftersom vi haft tur med vädret de senaste helgerna har vi även njutit lite av den fina norrbottniska vintern utomhus. Vi har faktiskt fått en första försmak av den kommande vårvintern, ni vet den femte årstiden här uppe i norr!
Är det inte något visst med röda stugor mot vit snö så säg …












4 kommentarer
FREEDOMtravel
Oj så härligt och mysigt det ser ut! Underbart!
Eva - People in the Street
Tusen tack, ja vinter och snö i strålande solsken gör sig bra på bild 🙂 Vi börjar ha härliga dagar nu.
Lena i Wales och Spanien
Wow, så vackert!
Får nästan små tårar att trilla, av att se dina vackra bilder. Jag är inte ledsen, men rörd. Knepigt beteend.
Tack i alla fall att du delar med dig och låter oss också njuta av denna skönhet!
Eva - People in the Street
Tack snälla Lena!
Fina bilder kan verkligen beröra och jag är glad att mina bilder berör dig så. Vi har haft en del vackra vinterdagar här uppe i norr nu och när träden är vita är det som finast 🙂
Ha en fin dag!
Kram